Ar gražūs žmonės gyvena geriau?

admin Kūnas

Grožis yra ne subjektyvus – skirtingose kultūrose vyrai ir moterys paprastai sutaria dėl to, kas yra fiziškai patrauklus, o kas ne.

8 moksliškai įrodytos priežastys, kad gyvenimas gyvenate geriau, jei esate gražus:

1. Gražūs žmonės yra vertinami kaip sveikesni.

Veido grožis yra suvokiamas kaip sveikatos ženklas, nors nėra susijęs su faktine sveikata. Australijoje atliktame tyrime, asmenys fotografijose su gražiais veidais gavo geresnius sveikatos reitingus nei standartinių bruožų. Asmenys su mažiau patraukliais veido bruožais buvo suvokiami kaip nesveiki.

2. Gražūs žmonės yra iš tikrųjų yra sveikesni.

Asmenys su mažiau patraukliais veido bruožais, yra labiau linkę užsikrėsti parazitais ir sirgti kitomis ligomis. Darydami tyrimus septyniolikmečiams, mokslininkai nustatė, kad jų veido išskirtinumas yra susijęs su sergamumu vaikystėje ir paauglystėje.

3. Gražiems žmonėms yra lengviau susirasti porą.

Vyrai ieško porai patrauklių moterų, nes gera išvaizda signalizuoja apie jaunystę, sveikatą, ir tinkamumą giminės pratęsimui.

4. Gražūs žmonės yra protingesni.

Naujosios Meksikos universiteto mokslininkai nustatė, kad bendra inteligencija yra susijusi su kūno simetrija.

5. Gražūs žmonės yra labiau įtikinantys.

Išvaizdūs žmonės sulaukia daugiau dėmesio darbo pokalbyje arba prašydami paaukštinimo. Mokslininkai taip pat nustatė, kad, palyginti su nepatraukliaisiais, patrauklios išvaizdos atstovų kalba yra sklandesnė.

6. Įmonės su geros išvaizdos vadovais turi didesnius pardavimus.

Apibendrinę beveik 300 olandų reklamos agentūrų tyrimus, ekonomistai nustatė, kad įmonės, kurių vadovai yra patrauklios išvaizdos, turėjo didesnes apyvartas. Bendras darbo našumas, rezultatyvūs pardavimai buvo didesnis įmonėse, kuriose dirba daugiau patrauklių vadovų. Esant tiesioginei sąveikai su klientu, kompanijos su daugiau patrauklių darbuotojų turi konkurencinį pranašumą.

7. Gražūs žmonės turi pranašumą politikoje.

Pasak tyrimo Suomijoje, gražūs žmonės turi pranašumą politikoje. Konstatuota, kad atrodantys geriau tiek moterys, tiek vyrai yra sėkmingesni negu jų politiniai oponentai. Parlamentiniuose rinkimuose fiziškai patrauklesnis kandidatas surinkdavo daugiau balsų dėl 20% didesnio balsuotojų aktyvumo. Tyrimo autoriai teigia, kad rinkėjai teikia pirmenybę geriau atrodantiems kandidatams, nes į juos maloniau žiūrėti ir jie patrauklesni kasdienėse situacijose.

8. Gražūs žmonės suvokiami kaip labiau malonūs ir patikimi.

Gražūs žmonės paprastai yra traktuojami geriau nei kiti. Harvardo universiteto mokslininkai nustatė, kad tinkama moters veido priežiūra, padidino žmonių suvokimą, kad ji kompetentinga, simpatiška, patraukli ir patikima.

SMALSU?

 

 

 

Paruošta pagal Business Insider informaciją
Kosmetologė Daina Urbonienė; Egidijus Urbonas, MD

Komentarai